Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka?

Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka?

Złamanie klucza w zamku to problem, który może przytrafić się każdemu. Oczywiście taka sytuacja przydarza się w najmniej oczekiwanym momencie i skutecznie może zepsuć nasze plany. Jeśli klucz złamał się w drzwiach wejściowych, a my chcieliśmy wyjść z domu, to musimy odłożyć nasze plany na bok i rozwiązać ten problem. W takim momencie pojawia się duży stres oraz nerwy, ponieważ jeśli wcześniej nie przydarzyła się nam podobna sytuacja, to nie wiemy jak sobie poradzić. Jak wyciągnąć złamany klucz zamka i czy w ogóle jest to możliwe? Zobacz, jakie są sposoby na wyjście z tej sytuacji.

Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka nie uszkadzając drzwi?

Z pewnością nie chciałbyś, aby próby wyjęcia złamanego klucza z wkładki skończyły się koniecznością wymiany całego zamka czy też uszkodzeniem powierzchni drzwi. W takiej sytuacji działanie na własną rękę może nie przynieść pożądanego rezultatu i najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie profesjonalnego ślusarza https://www.pogotowie-zamkowe-warszawa-24h.pl/, który wie jak poradzić sobie z tym problemem. Specjalista szybko i sprawnie wyjmie część klucza, która pozostała w zamku. Dobry ślusarz ma bowiem swoje sprawdzone sposoby i narzędzia. Dzięki temu nie uszkodzi on drzwi oraz wkładki.

Istnieją domowe sposoby na to, jak wyjąć klucz z zamka. Często wymagają one jednak cierpliwości, a nie zawsze mamy czas na to, aby samodzielnie walczyć ze złamanym kluczem. Jeśli chcesz szybko załatwić całą sprawę, to telefon do zaufanej osoby, która zna się na rzeczy, będzie dobrym pomysłem. Pogotowie zamkowe przyjedzie we wskazany adres i od razu przejdzie do rozwiązywania Twojego problemu. W ten sposób zaoszczędzisz nie tylko czas, ale także nerwy, ponieważ nie stracisz połowy dnia na to, aby samodzielnie wyjąć złamany klucz z drzwi.

Domowe metody wyciągania złamanego klucza z zamka

Jeśli chcesz spróbować samodzielnie poradzić sobie z problemem, to możesz użyć domowych sposobów, które czasem się sprawdzają. Jedną z takich metod jest użycie drugiego klucza, który pasuje do zamka w drzwiach. Weź zapasowy klucz, włóż go do zamka z drugiej strony, z której nie znajduje się złamany klucz i puknij w niego kilka razy młotkiem. Nie używaj jednak do tego zbyt wiele siły, ponieważ możesz tylko pogorszyć sprawę. Możesz też zdemontować całą wkładkę i obijać ją np. o podłogę. Istnieje szansa, że złamany klucz wypadnie, ale możesz także zepsuć wkładkę. Jak więc widzisz, najlepszym rozwiązaniem dalej pozostaje wezwanie ślusarza, który ma doświadczenie w rozwiązywaniu tego typu problemów i chętnie Ci pomoże.

Dodaj komentarz