Najlepsze słodkie prezenty na mikołajki!

Najlepsze słodkie prezenty na mikołajki!

Prawie każdy z nas uwielbia słodkości. A do wyboru jest ich naprawdę wiele. Różne smaki, kolory oraz kształty sprawiają, że często stojąc przed półkami pełnymi słodyczy nie wiemy, na co się zdecydować. Wybór jest jeszcze trudniejszy, gdy kupujemy słodki prezent dla kogoś z rodziny czy przyjaciela bądź przyjaciółki. Jedną z takich okazji są mikołajki. Wtedy to obdarowujemy się nawzajem prezentami i często są to słodkości. Jaki więc słodki prezent wybrać na mikołajki? Warto zastanowić się, co lubimy najbardziej oraz w jakiej formie.

Najlepsze słodkie prezenty na mikołajki! 

Rodzajów słodyczy jest bardzo dużo – od cukierków i lizaków, przez żelki i czekoladki, do wielkich bombonierek. Prezent powinniśmy dostosować do osoby, która ma go otrzymać. I tak dzieciom możemy dać lizaki czy cukierki, natomiast osobom starszym wypada kupić inny rodzaj słodkości. Dla dorosłych proponujemy czekoladki czy bombonierki, czyli czekoladowe prezenty na mikołajki.  Oczywiście i dla młodszych taki czekoladowy prezent jest również odpowiedni. A skoro już jesteśmy przy czekoladzie, to warto wiedzieć, że jest to smakołyk, po który sięgamy najczęściej. Dlatego czekoladowe prezenty na mikołajki to świetny pomysł.

W jakiej formie możemy kupić czekoladowe prezenty na mikołajki? Bombonierki wypełnione pralinkami to super rozwiązanie, ponieważ w środku znajdziemy wiele rożnych smaków oblanych czekoladą. Możemy kupić  też pralinki o tym samym smaku. Bombonierki z pralinkami są zazwyczaj duże, a producenci przykładają wagę do opakowania, dzięki czemu nie potrzebujemy już żadnych torebek czy papieru do pakowania prezentów. Sama tabliczka czekolady to również świetny pomysł. Chyba nikt nie jest w stanie oprzeć się tej słodkości. Warto wiedzieć, że najbardziej lubianą czekoladą jest czekolada mleczna, natomiast najchętniej jemy tą wypełnioną orzechami. Jednak i tu możemy poeksperymentować, ponieważ mamy do wyboru jeszcze między innymi czekolady gorzkie i białe, natomiast jeśli chodzi o nadzienie to wybór jest ogromny: owocowe, toffi, kokos, karmel, ciasteczkowe i wiele innych.

A może coś, co przygotujemy sami? Ostatnio wśród takich smakołyków królują muffinki, czyli malutkie ciasteczka-babeczki. Przepisów na nie znajdziemy naprawdę wiele. Możemy również poeksperymentować smakami. Jeśli wiemy, że osoba, dla której przygotowujemy prezent lubi próbować czegoś nowego, możemy wziąć pod uwagę takie smaki jak np. ziołowy czy serowy. Jednak jeśli nie, to warto również i tu sięgnąć po klasyka, czyli czekoladę. Upieczone muffinki  pakujemy w odpowiednie pudełko, najlepiej z nawiązaniem do tematu mikołajków i prezent gotowy! Z pewnością obdarowana osoba doceni nasz wysiłek.

Jaki więc słodki prezent wybrać na mikołajki? Warto sięgnąć po niezastąpioną czekoladę w różnych formach, czy to klasyczna bombonierka czy też tabliczka czekolady. Jeśli mamy czas, możemy upiec coś samemu. Odradzamy takie słodkości jak żelki czy landrynki, chyba że w formie paczki świątecznej wraz z innymi smakołykami dla dzieci. Paczka ze słodyczami to dla maluchów świetna niespodzianka, więc jeśli tylko dysponujemy większym budżetem na tą okazję, to warto zastanowić się nad tym pomysłem.

  • Czekolada jako najczęściej kupowany smakołyk, również na prezent.
  • Pomysł na własny wypiek mikołajkowy to dobry pomysł na słodki prezent.

Dodaj komentarz