Ochrona skóry przed słońcem

Ochrona skóry przed słońcem

Bezpieczne opalanie

Skóra tak samo jak włosy czy paznokcie to nasza wizytówka. Jeżeli są zadbane jesteśmy postrzegani przez otoczenie jako bardziej atrakcyjni. Skórę warto wzmacniać i chronić przed słońcem, by jak najdłużej została piękna i jędrna. Na szczęście nie jest to trudne. Latem przede wszystkim używajmy dobrego kremu z filtrem na dzień. Do wyboru mamy dwie kategorie kosmetyków:

– kremy pielęgnacyjne – np. przeciwzmarszczkowe z filtrem SPF 30 (mniej chronią i lepiej zostawić je sobie na pozostałą część roku)

– kremy przeznaczone konkretnie na lato – kiedyś korzystano z nich wychodząc na plaże, dziś wiadomo, że słońce w każdym miejscu potrafi uszkodzić skórę i powinno się ich używać przez całe lato. Nakładajmy krem do pracy, podczas wypadu na miasto, na działkę i oczywiście na plażę. Na rynku mamy bardzo duży wybór kremów i na pewno każdy znajdzie wariant dla siebie: zamiast makijażu (kremy BB), pod makijaż, nawilżające, matujące, do skory wrażliwej czy używane na makijaż w formie sprayu. Zawsze dobieramy krem do swojego rodzaju skóry.

Ochrona skóry przed słońcem

Rodzaj i ilość filtrów powinno się dostosować do aktywności. Jeżeli spędzamy dzień spacerując po mieście, co jakiś czas wchodząc do budynków, wystarczy ze rano nałożymy krem na słońce pod makijaż albo spray na makijaż, a po 4 godzinach spryskamy twarz sprayem ponownie. Jest to w tym przypadku wystarczająca ochrona. Jeżeli jednak planujemy aktywnie spędzić dzień, np. jeżdżąc na rowerze, chodząc po górach czy pracując na działce albo jeżeli wybierasz się na plażę, najlepszym wyborem będzie krem wodoodporny z wysokim filtrem. Podczas aktywności pocimy się również na twarzy, a wycierając ją usuwamy warstwę kremu, dlatego ważne by był on wodoodporny. Ponadto aplikację powtarzajmy co 2 godziny.

Ochrona również nocą

Nie zapominajmy o ochronie skóry również nocą. Do tego rodzaju ochrony warto wybrać krem z antyoksydantami, czyli cząsteczkami, które neutralizują wolne rodniki. Zastosowane na noc naprawiają na bieżąco szkody, jakie w ciągu dnia wyrządziło na skórze słońce.

Aby dodatkowo wzmocnić skórę raz w tygodniu powinno się wykonać pilling twarzy i całego ciała, codziennie stosować balsamy nawilżające oraz stosować maseczki na twarz co 2-3 dni. Są to ważne zabiegi, ponieważ sucha skóra jest mało elastyczna i powstają w niej mikrouszkodzenia, które przyspieszają powstawanie zmarszczek.

Pamiętajmy również o ochronie dłoni, stóp i ust. Na usta nakładajmy pomadki ochronne z filtrem, stopy i dłonie traktujmy zatem kremami z filtrem i chrońmy te części ciała tak jak twarz, aby uniknąć przebarwień.

Dodaj komentarz