Papierowe kubki jednorazowe – dlaczego warto wybrać je zamiast plastikowych?

Papierowe kubki jednorazowe – dlaczego warto wybrać je zamiast plastikowych?

Kupując kawę na wynos, będąc na jakiejś imprezie branżowej, konferencji czy nawet degustacji można spotkać się z jednorazowymi kubkami. Jest to wygodne rozwiązanie w momencie, gdy wręczanie napoju w wielorazowym kubku byłoby po prostu niepraktyczne ze względu na to, że osoba, która go otrzymała, musiałaby z nim wrócić. Nie byłoby w nich nic aż tak złego, gdyby nie fakt, że bardzo często są one wykonane z plastiku.

Plastikowe kubki jednorazowego użytku zaśmiecają bowiem naszą planetę i rozkładają się przez bardzo długi czas. Istnieje jednak alternatywa – kubki papierowe, które są obecnie bardzo łatwo dostępne. Dlaczego warto je stosować i serwować w nich cieple napoje?

Zalety papierowych kubków

Jedną z zalet, o której trudno byłoby nie wspomnieć na samym początku, jest to, że kubki papierowe są znacznie bardziej wytrzymałe niż te plastikowe, a do tego są bardziej ekologiczne. Jeśli wlejesz do papierowego kubka ciepły napój, to znacznie dłużej zachowa on swoją temperaturę niż gdybyś wlał go do kubka wykonanego z plastiku.

Kolejną kwestią jest to, że na papierowych kubkach można z łatwością wydrukować logo firmy np. kawiarni. Taki element będzie więc dobrym narzędziem marketingowym. Co ważne papierowe kubki wcale nie muszą być drogie. Obecnie bez większego problemu można dostać wytrzymałe kubki w bardzo atrakcyjnej cenie i z możliwością personalizacji.

Przenoszenie zimnych i ciepłych napojów w papierowych kubkach jest proste i komfortowe. Ścianki kubka nie nagrzewają się do wysokiej temperatury, więc bez problemu możesz trzymać swoją kawę lub herbatę w dłoni. Istnieje też możliwość, aby kubek zabezpieczyć wieczkiem, aby nie rozlać jego zawartości.

Dlaczego warto zrezygnować z plastiku na rzecz papieru?

W obecnych czasach wiele ludzi stara się zmienić swoje podejście do zakupów i nawet codziennych wyborów na bardziej ekologiczne. Rezygnujemy z plastikowych reklamówek, kupujemy owoce i warzywa, które nie są pakowane w folię itd. Warto to robić, ponieważ plastik jest obecnie wszędzie – w oceanach, na plażach i nawet w lasach. Nawet dokonując takiej małej zmiany, jak wybór papierowego kubka, zamiast plastikowego możemy zrobić coś dla natury.

Jeśli jesteś konsumentem albo prowadzisz swój biznes i masz potrzebę korzystania z jednorazowych kubków, to zawsze stawiaj na te wykonane z papieru. Są one wytrzymałe, estetyczne no i oczywiście ekologiczne. Nie chodzi jedynie o modę, warto to zrobić z myślą o głębszym celu, którym jest dbanie o środowisko.

Dodaj komentarz