Jakie kolczyki do okularów?

Jakie kolczyki do okularów?

Czy do okularów można nosić kolczyki?

Każda kobieta, która na co dzień nosi okulary zapewne nie raz stojąc przed lustrem miała dylemat czy założyć kolczyki a jeśli tak to jakie? Często bowiem wydaje nam się, że tak wyrazisty dodatek na twarzy jakim są okulary w połączeniu z ozdobami w uszach będzie już przesadą. Niestety bardzo często tak właśnie jest, dlatego warto zastanowić się jakimi zasadami należy się kierować łącząc ze sobą okulary z kolczykami. Z całą pewnością nie musimy z nich rezygnować całkowicie. Jak zawsze sprawdza się złota zasada „mniej znaczy więcej”, dlatego małe i delikatne kolczyki typu wkrętki powinny wyglądać doskonale w towarzystwie każdego modelu okularów korekcyjnych. Nieco większe kolczyki ale nadal z zapięciem typu sztyft, czyli leżące blisko ucha również powinny dobrze komponować się z oprawkami okularów. Jeżeli lubimy wiszące, długie kolczyki to zdecydowanie powinnyśmy ograniczyć się do delikatnych modeli na przykład w kształcie wiszących łańcuszków. Masywne kolczyki z ozdobnymi kamieniami mogą być już zbyt widoczne i w połączeniu z okularami niestety będą przytłaczać.

Jak dobrać kolczyki do kształtu i koloru oprawek?

Podczas wyboru kolczyków warto wziąć pod uwagę kolor oprawek. O ile plastikowe oprawki okularów pasują zarówno do złotej jak i srebrnej biżuterii, o tyle modne ostatnio oprawki w kolorach różnych metali powinny być dopasowane do barwy kolczyków. Popularne złote oprawki w stylu „babcinych„ okularów i złote kolczyki vintage stworzą duet idealny i z pewnością będą stylowym akcentem dla miłośniczek oryginalnego wyglądu. Sam kształt oprawek również ma niebanalne znaczenie przy wyborze kolczyków. Jeżeli zdecydowałyśmy się na delikatne i mało widoczne okulary to możemy pozwolić sobie na nieco bardziej wyrazistą biżuterię. W sytuacji gdy nasze oprawki są grube, masywne a w szczególności w intensywnym kolorze, kolczyki powinny być bardzo delikatne, jedynie subtelnie mieniące się w uszach.

Dlaczego tak ważne są proporcje i kształt twarzy?

Znajomość kształtu naszej twarzy jest bardzo pomocna przy dobieraniu zarówno oprawek okularów jak i kolczyków. I jedno i drugie może nam pomóc skorygować nieco mankamenty urody i sprawić, że nasza twarz nabierze odpowiednich proporcji. Twarz trójkątna wymaga dłuższych kolczyków, których najszersza część przypada na wysokości brody, kwadratową z kolei łagodzą kolczyki o owalnych kształtach. Posiadaczki okrągłej buzi powinny nosić kolczyki o geometrycznych i kanciastych formach aby wyostrzyć rysy. Jeżeli zastosujemy się do powyższych zasad a do tego dobierzemy odpowiedni kształt oprawek, nasza twarz może zyskać zupełnie inne, bardziej korzystne proporcje.

Co zamiast kolczyków?

Czasami mimo wszystko kolczyki zupełnie „nie grają” nam z okularami. Jest tak zwłaszcza wtedy gdy reszta stylizacji również jest wyrazista, kolorowa lub we wzory. W takiej sytuacji nie warto upierać się przy ozdobach uszu a lepiej postawić na inny element biżuterii jak np. naszyjnik lub większa bransoletka.

Dodaj komentarz