Jak ubrania mogą powiedzieć kim jesteś

Jak ubrania mogą powiedzieć kim jesteś

“Jak Cię widzą tak Cię piszą”. To staropolskie przysłowie mówi prawdę, nawet wtedy, gdy chcemy je zanegować. Istnieje bowiem metoda analizy charakteru człowieka na podstawie jego wyglądu. Analizie podlega rodzaj ubrania, kolorystyka, gatunek butów i biżuteria. Nosząc odzież z wyboru pokazujemy naszą osobowość, ale też kompleksy. Odzież może stanowić wskazówkę do testu psychologicznego obnażając nasze preferencje, upodobania, zwyczaje i cechy charakteru.

Strój wyraża osobowość

Strój wyraża naszą osobowość. W zależności od tego co na siebie wkładamy strojem podkreślamy swoje najlepsze cechy, przekazujemy światu komunikat, jakie mamy dzisiaj samopoczucie, czy dopisuje nam humor, jakie zadania mamy do wykonania lub po prostu chcemy pokazać się w danej stylizacji aby pochwalić się samym strojem. Jeżeli oglądając cudzą szafę widzimy niezliczone ilości powyciąganych czy obszernych swetrów może, chociaż nie musi, oznaczać, że ich właścicielka czuje potrzebę ukrycia się za nimi, tłumi cechy swojej osobowości, chce pozostać “przezroczysta”.

Kolorystyka ubrań

Ważnym elementem poznawania czyjejś osobowości poprzez ubrania jest ich kolorystyka i dobór odzieży pod kątem łączenia kolorów. Wybierając któregoś dnia do pracy ubranie w kolorze czerwonym pokazujemy, że nasz dzień doskonale się zaczął i zrobimy wszystko, by tak pozostało. Tym kolorem chcemy pokazać pokłady pewności siebie, którą właśnie odczuwamy. Pragniemy, by na widziano i adorowano. Inne kolory, takie jak czarny, grafitowy czy zielony wybierają osoby potrzebujące w życiu harmonii i bezpieczeństwa. Bardzo często chowając się za tymi barwami ziemi. Ciemne odcienie preferują osoby lubiące styl klasyczny a nawet minimalizm. Kolor różowy z kolei jest podobno wołaniem o czułość i delikatność, a jednocześnie próbą pokazania swoich kobiecych stron.

Pomimo, że każdego roku moda kładzie nacisk na pewną grupę kolorów w ofercie sklepów można znaleźć całą gamę barw, tak by wszystkie upodobania kolorystyczne zostały zaspokojone. Można to zweryfikować choćby na stronach Shein i Shein Poland (shein polska) oferującej najmodniejsze, ale i bezpieczne barwy ubrań.

Interesujące dodatki

Ważną informację o osobowości wprowadzają  dodatki, wszelki kapelusze, apaszki, okulary przeciwsłoneczne i oczywiście biżuteria. Wybór akcesoriów modowych powie nam wiele o odwadze i jej braku. Z pewnością kobiety noszące duże i wyraziste kapelusze zwracają na siebie uwagę, podobnie uwagę przyciąga duża, artystyczna biżuteria. Każdy z tych elementów wyróżnia nas z tłumu i jednocześnie daje poczucie indywidualności.

Dodaj komentarz