Dokąd wybrać się na ferie zimowe?

Dokąd wybrać się na ferie zimowe?

Okres zimowy to czas, kiedy wielu ludzi odbywa swój urlop. Zawsze przy tej okazji, warto zastanowić się, gdzie spędzić te chwile, gdzie odetchnąć by później z jeszcze większą werwą wejść w rytm obowiązków. Doskonałym planem na spędzenie ferii zimowych 2022, będzie wyjazd we włoskie Alpy.

Dlaczego wyjazd we włoskie Alpy zimą to zdecydowanie dobry pomysł? 

Bez względu, czy jeździsz na nartach wyjazd we włoskie Alpy w okresie zimowym okaże się doskonałym pomysłem. Po pierwsze pooddychasz świeżym powietrzem,  dotlenisz się, w dobry nastrój wprowadzi Cię słońce, nie przez przypadek mówi się tyle o słonecznej Italii. To również doskonała okazja, by się opalić, poużywać SPA. Bardzo kojąco na organizm wpłyną spacery oraz nordic walking, wspaniałą przygodą okaże się jednodniowy wypad do Trydentu. Alpy włoskie są piękne, będą kuszącym rozwiązaniem dla każdego kto potrzebuje zregenerować siły, oczywiście wszyscy, którzy poruszający się na snowboardzie oraz na nartach będą mieli więcej możliwości, jednak nawet jeśli nie poruszasz się po stokach będziesz w pełni zadowolony z przeżytego tam urlopu. Cenowo również Włochy nie wychodzą bardzo drogo, jest to luksus dostępny dla każdego.

Gdzie na stok we Włoszech w okresie zimowym? 

Wielu turystów udaje się do Val di Sole, czyli do regionu Włoch który nazywany jest Doliną Słońca. Administracyjnie jest to Trydent- górna Adyga. Bardzo popularnym kierunkiem jest również Val di Fiemme, gdzie rozgrywane są zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Właśnie tam w styczniu gromadzą się fani skoków narciarskich, chcący pooglądać na żywo najlepszych zawodników, przed laty sukcesy na tamtej skoczni odnosił Adam Małysz. Val di Fiemme to doskonałe miejsce dla narciarzy zjazdowych oraz poruszających się na biegówkach, o tym miejscu mówi się jako o Wrotach Dolomitów. Swoich fanów ma również Val di Fassa, czyli dolina położona w środkowej części Dolomitów, ponadto warto wybrać się do Livigno, Bormio, Zell am See, Hintertux i Zermatt. Livigno warto wybrać, jeśli przy okazji planuje się wycieczkę do Szwajcarii, gdyż sąsiaduje z krajem Helwetów. Turyści chwalą sobie tutejsze trasy zjazdowe, podkreślają ich różnorodność, sezon trwa tutaj od grudnia do maja. Cortina d’Ampezzo to bardzo modny i najbardziej znany ośrodek we Włoszech. O tym miejscu mówi się jako o koronie Dolomitów, naprawdę warto tutaj przybyć, choć raz w życiu, jednak zwykle turyści są tak zachwyceni, że powracają wielokrotnie.  Italia od zawsze zachwyca, wszyscy kochają Włochy za język, styl życia mieszkańców, przepyszne jedzenie, doskonałą kuchnię, urok miasteczek tutaj leżących, historię, która jest naprawdę bogata, warta poznania.

Dodaj komentarz