Zmarszczki palacza – jak się ich pozbyć?

Zmarszczki palacza – jak się ich pozbyć?

Wieloletnie palenie tytoniu może przyczyniać się do powstawania nieestetycznych zmarszczek w okolicach ust. Czy jest na to jakiś sposób? Oczywiście! W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest redukcja zmarszczek palacza kwasem hialuronowym. 

Zmarszczki palacza – jak się ich pozbyć?

Palenie tytoniu niesie za sobą wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Oprócz oczywistego negatywnego wpływu na zdrowie, powoduje ono również niepożądane zmiany w wyglądzie palaczy. Długotrwałe i częste palenie może prowadzić do zmiany koloru zębów na żółty, pojawiających się pod oczami worków, a także zmarszczek mimicznych. Tytoń sprawia, że skóra dużo szybciej starzeje się niż w przypadku osób niepalących. I chociaż takie zmiany wiele osób uważa za nieodwracalne, to jednak istnieje rewelacyjna metoda pozbycia się niechcianych zmarszczek. Kluczem do odzyskania młodego wyglądu skóry jest kwas hialuronowy, który pozwala na redukcję zmarszczek palacza. 

Jak powstają zmarszczki palacza?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że zmarszczki palacza powstają nie tylko w wyniku palenia papierosów. Każda czynność, która prowadzi do charakterystycznego składania ust w dzióbek przyczynia się do pojawiania się na twarzy pionowych kresek. Do takich czynności możemy zaliczyć m.in. picie napojów przez słomkę czy żucie gumy. W przypadku palenia tytoniu do zmarszczek palacza przyczynia się jednak nie tylko samo ułożenie ust, ale również obecność dymu, który przyspiesza wiotczenie skóry. 

Oprócz tego warto wspomnieć, że zmarszczki w okolicach ust powstają w wyniku starzenia się i zwykle zauważają je osoby po 50. roku życia. Wśród czynników sprzyjających zmarszczkom wymienić można również złą pielęgnację, niezdrową dietę oraz częste wystawianie skóry na działanie promieni UV. 

Redukcja zmarszczek palacza – na czym polega?

Najlepszym sposobem na wyeliminowanie różnego rodzaju zmarszczek, w tym również tych powstających na skutek palenia tytoniu, jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Dzięki tej substancji możliwe jest wypełnienie oraz wygładzenie skóry w narażonych na zmarszczki okolicach ust. Zabieg rozpoczyna się od podania znieczulenia miejscowego, co eliminuje ból związany z późniejszym wstrzykiwaniem przez lekarza niewielkich ilości kwasu w wybrane miejsca. Preparat jest odpowiednio rozprowadzany za pomocą delikatnego masażu, co przyczynia się do osiągnięcia pożądanego, naturalnego efektu. Widoczny jest on od razu i utrzymuje się od 1 do 1,5 roku. Kwas hialuronowy powoduje, że skóra wygląda młodziej i bardziej promiennie, a my możemy dzięki temu odzyskać dawną pewność siebie. 

Dodaj komentarz