Zawalcz o wymarzoną sylwetkę, czyli jak rozpocząć swoją przygodę ze “Skalpelem”?

Zawalcz o wymarzoną sylwetkę, czyli jak rozpocząć swoją przygodę ze “Skalpelem”?

Skalpel to jeden z najpopularniejszych treningów Ewy Chodakowskiej. Swoją popularność zyskał niezwykłą skutecznością oraz niemal natychmiastowymi efektami. Jak zacząć swoją przygodę ze “Skalpelem”? Poniżej zaprezentowaliśmy zestaw ćwiczeń jaki składa się na ten nowatorski trening. Zapoznanie się z nimi pomoże Ci przygotować się do właściwego treningu oraz pozwoli na szybkie i skuteczne osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

Czym właściwie jest “Skalpel”?

Na sam początek warto wytłumaczyć nazwę autorskiego treningu Ewy Chodakowskiej. “Skalpel” oddziałuje na osobę wykonującą ćwiczenia jak skalpel dobrze wprawionego chirurga. Z jego pomocą wyrzeźbisz i wysmuklisz części ciała, które nie do końca Ci pasują. Ćwiczenia “Skalpel” z Chodakowską sprawią, że poczujesz każdy mięsień swojego ciała, a co najważniejsze, szybko poczujesz faktyczne efekty i jego zbawienny wpływ na swoje ciało.

Ile zajmie mi wykonanie treningu “Skalpel”?

Autorski trening Ewy Chodakowskiej został przystosowany do wymagań nowoczesnego świata. Skalpel ćwiczenia trwają około 40 minut, a ich rzeczywista długość waha się w zależności od intensywności z jaką zostaje wykonany. Jeśli czujesz, że 40 minut ciągłych ćwiczeń nieco Cię przerasta to zupełnie nie masz powodów do obaw! Ćwiczenia z Ewą Chodakowską to zestaw spokojnych aktywności, które powoli budują kondycję fizyczną.

Jakie ćwiczenia zaliczają się do treningu Ewy Chodakowskiej?

Ćwiczenia “Skalpel” są jednocześnie wyzwaniem i odpoczynkiem od szybkiej codzienności. Ćwiczenia mają na celu wzmocnić i wydłużyć mięśnie oraz ujędrnić skórę. “Skalpel” to nie trening interwałowy służący sportowcom przy budowaniu tężyzny mięśniowej. Jego nadrzędnym zadaniem jest poprawa samopoczucia dzięki widocznym efektom na ciele.

Mimo obecności różnych wersji “Skalpela” do najpopularniejszych ćwiczeń zawartych w treningu Ewy Chodakowskiej zalicza się:

  • głębokie przysiady, którym towarzyszy wspinanie się na palce,
  • wykroki wprzód oraz wypady z unoszeniem kolan,
  • wznoszenie ramion z jednoczesnym pilnowaniem pracy nóg,
  • unoszenie bioder w pozycji leżącej,
  • unoszenie nóg w pozycji leżącej do boku wraz z pulsowaniem.

Jak możesz zauważyć, ćwiczenia obecne w treningu “Skalpel” nie są aktywnościami siłowymi, a spokojnymi ćwiczeniami pozwalającymi utrzymać stały rytm oddechu przez cały czas trwania treningu.

Jak w praktyce wygląda “Skalpel” Ewy Chodakowskiej?

  1. Pierwsza połowa treningu została poświęcona ćwiczeniom w pozycji stojącej. Przygotuj się na serię ćwiczeń na ramiona, która nastąpi zaraz po rozgrzewce. Najważniejszym aspektem ćwiczeń na ramiona jest utrzymanie wyprostowanego kręgosłupa oraz napiętych mięśni. Po rozgrzaniu ramion przychodzi czas na uda i pośladki. Następne ćwiczenia poświęcone są przysiadom i półprzysiadom. Najbardziej nowatorskim elementem tej części ćwiczeń jest kilkusekundowe zatrzymanie się w jednej pozycji.
  2. Druga część treningu “Skalpel” to ćwiczenia w pozycji siedzącej na macie. Dobrze się przygotuj, ponieważ, jak sama Ewa Chodakowska mówi, w tej części nie ma odpoczywania. Trening siedzący rozpoczyna wypychanie bioder w górę. Najcięższa i ostatnia część treningu “Skalpel” to ćwiczenia na mięśnie brzucha. To własnie one są prawdziwym wyzwaniem. Intensywność serii jest sukcesywnie podkręcana, a całość treningu kończą ćwiczenia rozciągające na macie.

Nie zapominaj o odpowiednim przygotowaniu się do treningu!

Poprawne wykonanie ćwiczeń to spora część sukcesu, ale nie jedyna. Podczas wykonywania treningu “Skalpel” należy pamiętać o szeregu zasad, które zwiększą efektywność każdego z ćwiczeń. Oto kilka zasad, które okazują się zbawienne podczas codziennych treningów:

  1. Pamiętaj o napinaniu mięśni brzucha! Utrzymywanie odpowiedniego napięcia zwiększy ilość aktywnych partii mięśni brzucha, które pracują przy ćwiczeniach.
  2. Nie wykonuj ćwiczeń za szybko lub na zapas. Trening z Ewą Chodakowską to doskonale dopracowany zestaw ćwiczeń, który promuje odpowiednie tempo wykonywania każdej z czynności.
  3. Nie zapominaj o utrzymywaniu równomiernego oddechu! Nierzadko prawdziwym wyzwaniem “Skalpela” okazuje się być utrzymanie schematu oddechowego. Wydychaj powietrze podczas napinania mięśni, wdychaj przy rozluźnianiu.
  4. Jeśli nie nadążasz za Ewą promuj dokładne wykonywanie ćwiczeń. “Skalpel” w pośpiechu przyniesie mniejsze efekty niż ten wykonywany wolniej, ale porządniej.

Dodaj komentarz